RNDr. Petr Kodym, CSc.

Petr KodymRNDr. Petr Kodym, CSc. (*1961), vystudoval systematickou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde přednáší jako externí pedagog.

Pracuje jako parazitolog ve Státním zdravotním ústavu.

Zajímá se o plazy, je předsedou Teraristické společnosti Praha , pro kterou organizuje řadu akcí např. přírodovědné exkurse a poznávací zájezdy po České republice, evropských zemích i do zemí Orientu, ale i chovatelské a cestopisné přednášky na půdě Přf UK.

 

Publikuje v českých i zahraničních časopisech a přispěl ke vzniku několika českých i zahraničních knih.

Kdysi býval členem různých teraristických kroužků (DPM Praha 3, Na Balkáně-vedoucí: Max Gallia; DPM Praha 4-vedoucí: Jan Balada, MSMP Praha 5-vedoucí: Jan Nedvěd), poté sám  působil jako vedoucí akvaristického a teraristického kroužku ve smíchovské Městské stanici mladých přírodovědců v Praze 5 v Drtinově ulici.

Od té doby, co získal kvalifikaci otce, se snaží předávat poznatky o přírodě i vlastním dětem (Dalibor, * 2001, Alžběta, * 2004) a vyzbrojit se k pedagogické činnosti co nejpevnějšími nervy.

Od roku 2009 je vedoucím chovatelského kroužku na Kodymce

V únoru 2016 založil s manželkou Veronikou, Martinou Beránkovou a Jindrou Černou Dětský klub Kodymka,z.ú., kde vede již výše jmenovaný chovatelský kroužek, ale i některé příměstské tábory.

 


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru