Plavání s Kodymkou a Angličtina s rodilou mluvčí

Na tyto aktivity se mimo dětí ze Zooškolky často se připojují i naši "absolventi", kteří si chtějí s Kodymkou i nadále udržet kontakt a jejich MŠ nemá v ŠVP tak důležitou a zdravou věc jako je plavání či kvalitní angličtina.

 

PLAVÁNÍ S KODYMKOU 

Plavání s Kodymkou začíná od 12.září a končí 30.1.2023. Je určeno pro děti od 3 let. 

Program Plavání s Kodymkou

Každé pondělí vyjedeme ráno do bazénu AXA z Kodymky, tam se i budeme po plavání opět vracet. Po plavání děti dostanou oběd a buď odejdou domů nebo jim bude nabídnut další program. ( odpočinek a odpolední tancování).

Pro přesun využijeme MHD, ale díky dobrému položení Kodymky i bazénu AXA (obojí je hned na zastávce MHD) strávíme na cestě cca 30 minut a pěšky půjdou děti cca 100 metrů. Takž nás nečeká žádné dlouhé a složité cestování.

Popis plavecké lekce:

Kurz vedou lektoři z plavecké školy, proškolení pro výuku plavání dětí od 3 let.

Každá lekce vždy začíná tím, že si děti dojdou na toaletu, pak se osprchují. Následně začíná výuka. Děti sedí na kraji bazénku, mají plavecké pomůcky ( pásky, kolečka), povídají si, zpívají písničky, recitují říkanky a souběžně navazují kontakt s vodou. Ke každému děťátku se přistupuje jednotlivě. Zábavnou formou tak vzniká důvěra k vodě, postupně si začínají osvojovat základní plavecké dovednosti. Samozřejmě je to také jistá forma otužování a socializace. Především jde o to,  aby děti plavaly rády, nebály se případně vody, hloubky. Důležité je i znalost základů bezpečnosti v okolí vodních ploch, ale též aby děti uměly zareagovat v připadě, že někde uklouznou a spadnou do vody, popř., když se s nimi někde prolomí led, na místo toho, aby se jich zmocnila panika, budou umět zareagovat. Plavání je ne jen báječnou relaxační či zdravotní aktivitou, ale jeho znalost může zachránit ne jeden dětský život.  

 Co sebou?

Děti musí mít na bazén plavečky, župánek, nebo osušku, přezůvky vhodné k  bazénu, doporučujeme plaveckou čepici, kde by měly na čele napsané křestní jméno. To pro okamžitou možnost lektorky vědět jejich jméno. Čepice není ale  povinnost. 

Plavecké pomůcky nejsou třeba, jsou v ceně kurzu!

 

Ve čtvrtek se mohou děti těšit na ANGLIČTINU S RODILOU MLUVČÍ Christin Scarborough. 

 

 

Výše jmenované aktivity provozuje Dětský klub Kodymka,z.ú. a proto se platí na jiný účet naž Zooškolka!

Tím, že čtvrteční Plavání s Kodymkou a Angličtinu s rodilou mluvčí provozují externisti jen jednou týdně, není možné k naší lítosti uplatnit za absenci jakoukoliv náhradu.

 

V době prázdnin Plavání s Kodymkou ani Angličtina s rodilou mluvčí není.

 


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru