Pondělní program pro předškoláky a Plavecký čtvrtek

PONDĚLNÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLÁKY 

Od 13.září chystáme na každé pondělí program pro předškoláky. Jak děti, které DKK pravidelně navštěvují, tak i další zájemci se budou moci od 9:30 do 11:00 zúčastnit kurzu ANGLIČTINY S RODILOU MLUVČÍ Christin Scarborough. Na něj bude navazovat Čtenářská dílna pro předškoláky. A kdo by chtěl potom zrelaxovat, bude mít možnost. Děti si potom mohou pobýt třeba až do 17:00. Kombinované programy zahrnují i oběd, ceny naleznete v ceníku. Prozatím plánujeme 20 lekcí až do konce ledna 2022.

Moc se těšíme na všechny předškoláky, zejména na naše "absolventy", kteří si chtějí s Kodymkou i nadále udržet kontakt.

PLAVECKÝ ČTVRTEK 

Plavecký čtvrtek začíná od 20.září a končí 20.12.2018. Je určen pro děti od 3 let. 

Program Plaveckého čtvrtku

Každý čtvrtek vyjedeme ráno do bazénu AXA z Kodymky, tam se i budeme po plavání opět vracet. Po plavání děti dostanou oběd a buď odejdou domů nebo jim bude nabídnut další program (čtenářská dílna pro předškoláky, jóga či odpočinek).

Pro přesun využijeme MHD, ale díky dobrému položení Kodymky i bazénu AXA (obojí je hned na zastávce MHD) strávíme na cestě cca 30 minut a pěšky půjdou děti cca 100 metrů. Takž nás nečeká žádné dlouhé a složité cestování.

Popis plavecké lekce:

každá lekce vždy začíná tím, že si děti dojdou na toaletu, pak se osprchují. Následně začíná výuka. Děti sedí na kraji bazénku, mají plavecké pomůcky ( pásky, kolečka), povídají si, zpívají písničky, recitují říkanky a souběžně navazují kontakt s vodou. Ke každému děťátku se přistupuje jednotlivě. Zábavnou formou tak vzniká důvěra k vodě, postupně si začínají osvojovat základní plavecké dovednosti. Samozřejmě je to také jistá forma otužování a socializace. Především jde o to,  aby děti plavaly rády, nebály se případně vody, hloubky. Důležité je i znalost základů bezpečnosti v okolí vodních ploch, ale též aby děti uměly zareagovat v připadě, že někde uklouznou a spadnou do vody, popř., když se s nimi někde prolomí led, na místo toho, aby se jich zmocnila panika, budou umět zareagovat. Plavání je ne jen báječnou relaxační či zdravotní aktivitou, ale jeho znalost může zachránit ne jeden dětský život.  

 Co sebou?

Děti musí mít na bazén plavečky, župánek, nebo osušku, přezůvky vhodné k  bazénu, doporučujeme plaveckou čepici, kde by měly na čele napsané křestní jméno. To pro okamžitou možnost lektorky vědět jejich jméno. Čepice není ale  povinnost. 

Plavecké pomůcky nejsou třeba, jsou v ceně kurzu!

 

Výše jmenované aktivity provozuje Dětský klub Kodymka,z.ú. a proto se platí na jiný účet naž Zooškolka!

Tím, že čtvrteční Plavecký čtvrtek a Páteční program pro předškoláky provozují externisti jen jednou týdně, není možné k naší lítosti uplatnit za absenci jakoukoliv náhradu.

 

V době prázdnin Plavecký čtvrtek a Pondělí pro předškoláky není.

 


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru