9.-13.8. 2010: Letem světem-3. cyklus

 

V pondělí 9. srpna 2010 probíhá v rámci prázdninového programu DKK,  začíná třetí cyklus příměstského tábora „Letem světem“. . Program bude opět pestrý, bohatý a plný překvapení:
 
Pondělí: Dopoledne strávíme  VÝLETEM NA OVEČKY na stepní lokalitě v šáreckém údolí. V rámci managementu chráněných území jsou některé plochy vypásány stádem ovcí, aby se ekologickým způsobem zabránilo jejich nežádoucímu zarůstání. Ovčák nám předvede ovce a ukáže nám, co dokáží. Uvidíme i letošní jehňátka a možná si budeme moci i některá pohladit. .
Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s seboou. Pokud děti přinesou tvrdý chleba či pečivo, ovečky budou rády.
Výlet na ovečky jsme plánovali již dvakrát, ale protože pršelo, museli jsme jej odvolat. Doufejme, že to napotřetí vyjde!
Také si povíme, co to je „svět“, jak vypadá, podíváme se na glóbus, vysvětlíme si, proč je tak barevný a čím se liší jednotlivé části světa. Ukážeme si, kde je poušť, kde prales, hory,nížiny, řeky… Seznámíme se s různými národy, jejich kulturou, hudbou a třeba i kuchyní. Ukážeme si různé druhy map a vlastní mapu si též vyrobíme. .
Odpoledne se na chovatelském kroužku blíže seznámíme se zvířaty, která chováme u nás na Kodymce.
 
Úterý: Dopoledne je vyhrazeno práci v keramické dílně. : čeká nás „návštěva“ pralesa. Dozvíme se, co to je prales, kde všude pralesy jsou, jak vypadají, jaká v nich žijí zvířata a zda v nich mohou žít i lidé. Vyzkoušíme si akrobatické tance tropické Brazílie. Nakonec si „prales“ sami vyrobíme.
 
Středa: vydáme se na CELODENNÍ VÝLET NA RANČ AURA V KRUPÉ  na pokraji křivoklátských lesů, kde chovají koně, bengálské kočky,králíky,husy a další zvířectvo. Děti si vyzkoušejí jízdu na hodném poníkovi jménem Bobule, prohlédnou si stáje a seznámí se se všemi zvířaty. Rančem nás provede paní Klára Rainová.  
Do Krupé i zpět pojedeme vlakem. Oběd si dovezeme v balíčku, který nám připraví restaurace Na staré faře.
Odchod v 8.30 !!
Děti vybavte, prosím, kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím.Zvířatům udělá radost, když jim děti přivezou tvrdý chléb a pečivo.
Návrat na Kodymku v cca. 17.15
 
Čtvrtek:  Odpoledne proběhne zahradní slavnost, na které budeme opékat na ohni různé dobroty a již v dopoledních hodinách připravovat s dětmi cizokrajná jídla. Zveme i rodiče, až bude slavnost v plném proudu (cca. v 16.00) aby si přišli posedět a ochutnat dětmi připravené speciality.
 
Pátek: „navštívíme“ poušť. Povíme si, jak různorodá může poušť být, jak se v ní žije lidem i zvířatům. Na pískovišti si postavíme pouštní město. K pouštním oblastem neodmyslitelně patří i orientální tanec, který si budoumoci děti pod dohledem zkušené lektorky i vyzkoušet.
 
Jednotlivé programové bloky budou proloženy volnými hrami, kdy si budou moci děti užívat zahrady, králíků, morčat, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek.
 
Program může být pozměněn podle počasí a zájmu dětí.
 
Týdenní program školky naleznetezde

Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru