8.-12.VIII. 2011: Letem světem II

V pondělí 8. srpna začíná druhý cyklus příměstského tábora „Letem světem“. Program bude velice pestrý a bohatý:
 
Pondělí: Povíme si, co to je „svět“, jak vypadá, podíváme se na glóbus, vysvětlíme si, proč je tak barevný a čím se liší jednotlivé části světa. Ukážeme si, kde je poušť, kde prales, hory,nížiny, řeky… Seznámíme se s různými národy, jejich kulturou, hudbou a třeba i kuchyní. Vyrobíme si vlastní mapu světa.
Na odpoledne je pro děti připraven VÝLET ZA OVEČKAMI. V rámci managementu chráněných území na okraji Prahy jsou některé plochy vypásány stádem ovcí a koz, aby se ekologickým způsobem zabránilo jejich nežádoucímu zarůstání. Ovčák nám předvede ovce a kozy a ukáže nám, co dokáží. Aby děti správně pochopily, jaká pravidla platí ve stádu ovcí, co všechno je třeba k práci pastevce a že to vše není tak jednoduché, jak to na první pohled  vypadá, zahrají si pod vedením odborníka na neposlušné ovečky a přísného pastevce. Po tomto zácviku si vše vyzkoušejí se skutečným stádem. Uvidíme i letošní jehňátka a možná si budeme moci i některá pohladit.  
Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr a flétnu,  dejte  je, prosím, s sebou.Návrat v cca. 16.30.
 
Úterý:  Celodenní VÝLET NA HRAD OKOŘ a do údolí Zákolanského potoka. 
 
Středa:  „navštívíme“ poušť. Povíme si, jak různorodá může poušť být, jak se v ní žije lidem i zvířatům. S pouštními zvířaty se seznámíme i na mimořádném chovatelském kroužku. Na pískovišti si postavíme pouštní město. 
 
Čtvrtek: Dopoledne si zajedeme do NÁPRSTKOVA MUZEA kultur, kde si prohlédneme také výstavu egyptských mumií.
Odpoledne si ve výtvarné dílně zkusíme vyrobit artefakty podobné těm, co jsme viděli v museu.
 
Pátek:  čeká nás „návštěva“ pralesa. Dozvíme se, co to je prales, kde všude pralesy jsou, jak vypadají, jaká v nich žijí zvířata a zda v nich mohou žít i lidé. Nakonec si „prales“ sami vyrobíme. 
Odpoledne zakončíme náš program u moře -v MOŘSKÉM SVĚTĚ na pražském Výstavišti.
 
Jednotlivé programové bloky budou proloženy volnými hrami, kdy si budou moci děti užívat zahrady, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek.
 
Program může být pozměněn podle počasí, zájmu dětí a možností lektorů.
 
Program povede Veronika Kodymová a její hosté.
   
Obrázky z programu "Letem světem" najdete zde.

 


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru