19-23.7.2010: Chovatelský týden - první cyklus

Obrázky z chovatelského týdne naleznete zde

 
Prvního běh příměstského tábora „Chovatelský týden“ , který probíhá v rámci prázdninového programu DKK, bude velice rozmanitý a bohatý. Každý den bude věnován jednomu hlavnímu tématu z oblasti zoologie a chovatelství, na řadu přijdou i témata doplňková. Abychom program zpestřili, prostřídáme chovatelsko-zoologické bloky relaxačními aktivitami pohybového i výtvarného směru pod vedením našich lektorů. Nemohou chybět výlety. A samozřejmě zbude dost času na volné hry,  děti si budou moci užívat zahrady, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek.
 
PROGRAM:
Pondělí: Zahájíme na ranním kruhu vzájemným představením. Hlavním tématem dne budou hlodavci a králíci. Budeme si povídat o jejich způsobu života v přírodě, historii jejich domestikace a ochočení a o významu pro člověka. Předvedeme si králíky, morčata a pískomily a vyzkoušíme si, jak s nimi zacházet a jak se o ně starat. Doplňkovým tématem  bude život v jezírku. Zalovíme pod hladinou zahradního jezírka a ukážeme si, jaký hmyz a obojživelníky lze v létě ve vodě zastihnout a kam se poděli dospělí čolci a ropuchy.
Jelikož k prázdninám patří i exotika a pohyb, budou si moci děti vyzkoušet bojové umění s akrobatickými prvky – capoeiru. Toto umění pochází z daleké Brazílie. Tanečníci si procvičí postřeh, obratnost i smysl pro rytmus a melodii, vybijí přebytečnou energii a zažijí pocit povznášejícího uvolnění.  
 
Úterý: Tématem dne budou želvy – suchozemské i vodní. Nejprve si o nich budeme vyprávět a potom bude mít každé dítě možnost želvy nakrmit z ruky. Druhým tématem budou trnorepi – býložraví pouštní ještěři. Alespoň na obrázcích se podíváme do pustin Íránu a Maroka, kde trnorepi žijí a potom si tato fascinující zvířata pohladíme a nakrmíme.
Dopoledne je vyhrazeno práci v keramické dílně.
 
Středa bude věnována jedovatým hadům. Na Kodymce žádné nemáme, a tak si za nimi zajedeme na CELODENNÍ VÝLET DO TERÁRIA PRAHA V DUBČI. Pan Antonín Hnízdil, majitel této pro veřejnost zatím neotevřené plazí zoologické zahrady, nám (v bezpečně uzavřených teráriích – žádné mazlení a hlazení tentokrát nebude!) představí kobry, chřestýše, chřestýšovce, zmije, jedovaté ještěry korovce, ale i krokodýla, opičky a spoustu dalších zvířat.   
Oběd nám připraví v dubečské restauraci „U Šimůnků“. Potom prozkoumáme břehy nedalekého rybníka  "V Rohožníku"– zalovíme síťkou a uvidíme, co zde žije – určitě tam jsou larvy hmyzu, vodní plži a skokani, po hladině plavou kachny a roháči. Do rybníka se dá i vstoupit a opláchnout se.
Odchod v 8.30! Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s sebou Možná se uplatní boty do vody, ručník a plavky. Návrat v odpoledních hodinách.
 
Ve čtvrtek  odhalíme tajemství mikrosvěta. Pod mikroskopem uvidíme bakterie a nejmenší živočichy - prvoky nálevníky, pod binokulární lupou si prohlédneme detaily tělesné stavby hmyzu. Druhým tématem budou hadi, tentokrát ti nejedovatí. Povíme si, jaké hady můžeme potkat na  prázdninových toulkách. Naučíme se správně manipulovat s užovkami, v teráriu budeme pozorovat, jak hadi-škrtiči loví potravu.
Jelikož nás v pátek čeká zahradní slavnost, připravíme si v kroužku vaření dopředu nějaké dobroty.
 
Pátek:  Dopoledne strávíme terénní exkursí – v našem okolí, kde Vltava opouští pražskou kotlinu, se nacházejí nejteplejší místa v Čechách, která jsou biologicky mimořádně zajímavá.
Odchod v 8.30! Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s sebou Návrat na oběd.
Po obědě se seznámíme s dalšími zvířaty z DKK, která jsme dosud nestačili poznat.
Program uzavře zahradní slavnost, na které budeme opékat na ohni kuřecí křídla a stehna. Zveme i rodiče, aby si přišli posedět a ochutnat.
 
Program může být pozměněn podle počasí, zájmu dětí a možností lektorů.
 
Týdenní program školky naleznete zde.

Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru